شرکت امیدبوم

اولین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور با عنوان “امیدینو” با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری اول بهمن 1401 افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت امیدبوم، با حضور روح الله دهقانی فیروز آبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری و آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه اولین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور ( امیدینو ) در فضایی به وسعت ۸۵۰۰ متر در تهران افتتاح شد.

در کشور ۹ کارخانه نوآوری مشغول فعالیت هستند که این کارخانه به نوعی دهمین کارخانه و به لحاظ تخصصی اولین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور و اولین کارخانه با حمایت یک مجموعه بانکی در کشور است.

از جمله اهداف تشکیل این کارخانه: توسعه و استقرار نهادهای زیست بوم همچون مراکز نوآوری، شتابدهنده‌ها و استارتاپ‌ها؛ مهارت افزایی و توانمندسازی نخبگان حوزه هوشمندسازی؛ پاسخ به نیازهای فناورانه و اولویت‌های حوزه هوشمندسازی کشور با اتکا به شرکت‌های دانش بنیان؛ نقطه اتصالی برای شرکت‌های نوآور و دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ؛ ایجاد هاب نوآوری حوزه هوشمندسازی و ارتباط هدفمند با فعالین داخلی و خارجی این حوزه؛ ایفای نقش نوآوری درون سازمانی با هدف شناسایی کارکنان نوآور و خلاق است.

بر اساس این گزارش، سبد فناوری کارخانه به لحاظ فعالیت در حوزه‌های 7 گانه، فینتک، انرژی، معدن، حمل و‌نقل، سلامت، کالاهای اساسی، کشاورزی (امنیت غذایی) در نظر گرفته شده است.

فرآیند احداث و تجهیز کارخانه از نیمه مرداد آغاز شده و در کمترین زمان ممکن و طی 40 روز کاری و فرایند پذیرش طی یک و نیم ماه انجام شده است.

در طی مدت راه‌اندازی امیدینو یک شتاب‌دهنده در حوزه هوشمندسازی، 4 شرکت دانش‌بنیان به همراه ابزارهای اکوسیستم همچون هلدینگ رسانه‌ای خلاق، صندوق جهت تأمین مالی، نماینده فن بازار پارک پردیس در کارخانه مستقر شده‌اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *