شرکت امیدبوم

معاون علمی ریاست جمهوری گفت:‌ زمانی که در مورد اقتصاد دانش بنیان سخن می‌گوییم نمی‌توانیم توسعه آن را بدون بانک‌ها متصور شویم.

به گزارش روابط عمومی شرکت امید بوم، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری امروز در افتتاح کارخانه هوشمندسازی و نوآوری امیدبوم (امیدینو) اظهار کرد: زمانی که در مورد اقتصاد دانش بنیان سخن می‌گوییم نمی‌توانیم توسعه آن را بدون بانک‌ها متصور شویم. در واقع اقتصاد دانش بنیان‌ها رقم نمی‌خورد مگر با حضور بانک‌ها.

وی با بیان اینکه در همه دنیا اتفاقاتی در توسعه نوآوری رخ داده است گفت: یک فرهنگی وجود دارد که ما باید دانش بنیان‌ها را حمایت کنیم اما من به این موضوع اعتقادی ندارم بلکه باید دانش بنیان‌ها از ما حمایت کنند.

وی گفت: دانش یک موضوع پراهمیتی است که پایه‌های اساسی آن مغزافزار، نرم‌افزار و تولیدات‌ اندیشه بدون ساختمان و تجهیزات است؛ هر ساختمانی بدون این عوامل دانش، ارزشی ندارد. در واقع بدون مالکیت فکری نمی‌توان به اقتصاد دانش بنیان فکر کرد.

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: حوزه دانش بنیان‌ها حوزه‌ای است که ارزش افزوده بالایی دارد و اکنون دنیا، دنیای رقابت بر دانش است. به همین دلیل است که دانش همان قدرت و حاکمیت بر دنیا خوانده می‌شود.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری عنوان کرد: محصولات دانش بنیان ارزشمند هستند و نیاز به حمایت ندارند. باید مشتری برای آنها صف بکشد تا بتوانیم اقتصاد دانش بنیان را رقم بزنیم.

وی تأکید کرد: اگر واقعاً این فضای درست را بسازیم که مردم، سرمایه‌گذاران و بانک‌ها این موضوع را درک کنند می‌توانیم سود و ارزش افزوده حاصل از دانش را داشته باشیم.

دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه بانک‌ها می‌توانند در ایجاد ارزش افزوده نقش خود را ایفا کنند گفت: ارزش واقعی دانش بنیان‌ها را باید حکومت، دولت و بانک‌ها متوجه باشند؛ این عوامل مهم باید به ما کمک کنند تا شرکت‌ها حرف جدید خود را تبدیل به ارزش و بازار کنند.

وی خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری وظیفه حمایت و پشتیبانی از‌ایده‌های اولیه را برای رسیدن به محصول اولیه محققان را دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اضافه کرد: ما باید به شرکت‌هایی که ابرشرکت تولید‌کننده فناوری هستند را مورد توجه قرار دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *